Меню
payment-1 payment-2 payment-3 payment-4 payment-5

5 найцікавіших експонатів у Музеї Науки Львів


Музей людського тіла, поганого мистецтва, жахливої їжі, кольору – у світі існує безліч дивовижних локацій, що змушують поглянути на поняття “виставка” та “експозиція” зовсім по-новому! Проте серед сучасних музеїв – не самі лише дивацтва. Беззаперечними лідерами за кількістю відвідувань серед сучасних музеїв світу є локації, присвячені дослідженню наук та наукового прогресу. Такий оригінальний та інноваційний простір є і на заході України, а саме – у Львові. Дізнайтесь більше про дивовижі Музею науки Львів та не відкладайте похід сюди: тут закохують у науку всіх – і дітей, і дорослих!      

Що таке експонат?

Створення музеїв – геніальна ідея людства! Адже гуляючи виставковими залами людина вчиться, переживає широкий спектр емоцій і цікаво проводить час. 

Який би музей ви не обрали – чи то памʼятка архітектури, що знайомить з історією, культурою та побутом людей у минулому, чи це сучасний тематичний простір – вас оточуватимуть певні обʼєкти. Пропонуємо дізнатися більше, що таке експонат, які він може мати характеристики та навіщо потрібен у будь-якому музеї!

Отож, експонат – це предмет, обʼєкт чи навіть інсталяція, що пропонується для огляду відвідувачам у музеях, галереях та інших публічних просторах. Найчастіше експонат в музеї є частиною колекції чи тематичної зони, проте деякі є цілком самостійними обʼєктами та можуть експонуватися окремо.

Усі експонати виставкових просторів та музеїв мають низку спільних рис:

  • несуть у собі історичні, наукові, культурні, художні, пізнавальні сенси та цінності;
  • можуть бути матеріальними (як картина, книга чи пристрій) або нематеріальними (наприклад, цифрова проекція документальних кадрів на стінах музею, голограма тощо);
  • демонструються з пізнавальною та/або естетичною метою.

Так, наприклад, знаряддя праці давніх людей в історичному музеї знайомлять відвідувачів з історією, картини в галереї розкривають секрети культури та мистецтва, а різноманітні пристрої, макети, винаходи, експериментальні зони у наукових музеях демонструють наукові і технічні досягнення людства.

Ключова цінність усіх музейних експонатів у тому, що вони спрощують процес навчання та роблять зрозумілішим складне за допомоги візуалізації.

ТОП – 5 найцікавіших експонатів у музеї

Класичні музеї – природничі, історичні, етнографічні – це справжні клондайки знань! Однак, більшість з них призначена лише, щоб слухати екскурсовода та споглядати представлені колекції цінностей. А як щодо того, аби мати можливість торкатися експонатів, проводити з ними досліди та експерименти? Усе це вже стало реальністю у Музеї науки Львів (Museum science Lviv)! Щоб переконати вас в унікальності цього місця, одразу розповімо про п’ятірку найцікавіших та найпопулярніших експонатів львівського Музею науки! 

Формула 1

Формула 1

Яскравим та незабутнім стартом огляду різнотематичної експозиції Музею науки Львів стає червоний болід Формули-1! Усі бажаючі можуть побувати за кермом цього авто для перегонів. Візьміть участь у справжньому змаганні – кермуйте авто у крутій грі, а екрани, якими обладнано болід у музеї, будуть демонструвати картинку максимально реалістично!   

Також, поряд з яскравим болідом на вас чекає справжнісінький піт-стоп (Pit Stop) – локація зупинки авто під час перегонів для заміни гуми, дозаправки чи оперативного ремонту. Цей унікальний експонат – можливість дізнатися більше про роботу над машиною та рекорди з заміни шин на Формулі-1. Звісно ж, гості музею тут можуть спробувати і свої сили, виконавши заміну гуми на моделі боліду.   

Віртуальна реальність

Віртуальна реальність

Віртуальна реальність, доповнена реальність, штучний інтелект – ці винаходи просто зараз змінюють наш світ і змушують абсолютно кожного міркувати про користь та шкоду їхнього застосування. Тож де, як не в інтерактивному Музеї науки, знайомитися ближче з актуальною темою? 

Віртуальна та доповнена реальність доступна на локації завдяки окулярам компанії Meta. Щоб спробувати на власній шкірі всі особливості VR та AR, гості нашого музею можуть зіграти в одну з ігор – американські гірки (звичайне катання або ускладнене – з бластерами), бій на мечах проти блоків, що стрімко летять назустріч або полювання на надокучливі кулі, що вистрибують звідусіль просто у кімнату для гри! 

Вортекс тунель

Вортекс тунель

Потрапити до виру чи коловороту пропонують гостям Музею науки Львів під час проходження вортекс-тунелю! Spinning Vortex Tunnel – це сучасний атракціон, що знайомить малих та великих дослідників з оптичними ілюзіями. Калейдоскоп візерунків оточує людину у тунелі, і вона мимоволі втрачає контроль над вестибулярним апаратом – починає хитатися та хапатися за поручні. Емоційна атракція неодмінно сподобається, адже викликає цікаві та незвідані відчуття. 

Роботи

Роботи 

Роботи – одні з найцінніших експонатів Музею науки у Львові. Відвідувачі мають змогу не лише спостерігати за їхньою роботою, а й спробувати покерувати ними. 

У нашому інтерактивному просторі на вас чекає експонат робота Кука – відомий як роборука KUKA або механічна рука, що використовується в світі у різних галузях промисловості, наприклад, у автомобілебудуванні (зокрема, виготовленні автозапчастин), медицині та судноплавстві.  

Ще один улюбленець всіх дітей та дорослих – RoboThespian – справжній витвір мистецтва, диво робототехніки, робот-актор, що розмовляє тридцятьма мовами, робить різноманітні рухи, співає та комунікує. З ним теж можна познайомитись і поспілкуватися у львівському Музеї науки.  

Львівський трамвай

Львівський трамвай

Рідний кожному львівʼянину – експонат у музеї, що став улюбленою фотозоною – львівський трамвай! Ця дивовижа захоплює абсолютно всіх гостей музею: звісно, трамвай у приміщенні – це щось фантастичне! Але він тут – дає можливість усім бажаючим відчути себе водієм чи пасажиром легендарного громадського транспорту!  

Крім можливості випробувати панель управління трамваєм, на локації можна дізнатись багато цікавого з його львівської історії. Як влаштовано сучасний транспорт, що курсує рейками? Коли у Львові запрацював перший кінний трамвай? Коли у місті запустили перший трамвай на електричній тязі? Усе це і навіть більше вивчайте у Музеї науки!

Які ще експонати можна побачити в музеї?

Акустика, електрика, вода, повітря – яких тільки сюрпризів не підготували творці музею у Львові для своїх гостей! Окрім згаданих улюбленців з ТОП-5, на вас чекає ще чимало експонатів, що змусять щиро дивуватися!

Наприклад, на вас чекає зона води, де можна не лише навчитися очищати воду, а й вдосталь набавитися. Соціально значущим є знайомство з зоною доступного середовища: тут кожен може спробувати подолати перешкоди на кріслі колісному та усвідомити важливість створення інклюзивної інфраструктури.

Веселе дозвілля подарують відвідувачам експонати повітря: знайомство з пневматичними повітряними системами доставки перетвориться на захоплюючу гру. А ще в Музеї можна створити анімацію, малювати на відстані і навіть кататися з гірки! Експозиція з понад 100 об’єктів чекає на вас щодня з 10:00 до 20:00!

Музей Науки Львів: унікальність наших експонатів

2200 м2 пізнання, експериментів, розваг та взаємодії – ось як можна описати Музей науки Львів одним реченням. 9 тематичних зон унікального музею у Львові присвячені різним галузям науки та роблять їх цікавими і зрозумілими абсолютно для кожного! 

У чому ж особливість Музею науки у Львові та його експонатів?

  • Експонати музею – унікальна колекція кращих у своєму роді зразків пристроїв та обладнання, призначених для інтерактивного навчання та гри. Подібні об’єкти представлені у кращих світових наукових музеях, а тепер доступні і українцям.
  • Інтерактивність – в основі кожного об’єкту експозиції. Побачити чи прочитати довідку біля експонату – недостатньо. Щоб зануритися у ту чи іншу галузь науки, зацікавитись нею та зрозуміти її, важливо випробувати можливості кожного об’єкту музею власноруч. 
  • Навчання через гру. Гейміфікація – успішна освітня практика, яку реалізовано і у львівському Музеї науки. Саме це забезпечує безумовну любов дітей та підлітків до нашої локації.

Полюбити науку зовсім не складно! Навчайтесь цікаво разом з нами!       

Історія створення Музею Науки Львів та його концепція 

Ідея створення інтерактивного Музею науки Львів у творців виникла на початку 2022 року. Натхненням для розробки незвичайного музею стали відвідини подібних локацій у Києві та країнах Європи. Однак, висока вартість виготовлення експонатів за кордоном, спонукала до пошуку українських підрядників. Відтак, 80% пристроїв та зон, які відвідувачі можуть бачити та випробовувати у Музеї науки Львів, виготовлені саме в Україні – талановитими та креативними розробниками. За кордоном були придбані виключно оригінальні роботи та спецобладнання. 

Концепція Музею полягає у доступності та інклюзивності. Ми впевнені, що для пізнання, експериментів та дослідів не існує вікових обмежень чи фізичних бар’єрів! Зробити нудне цікавим, незрозуміле очевидним – покликання нашого музею. Експонатів тут не просто можна, а потрібно торкатися! Музей науки у Львові є на інклюзивній мапі міста, тож жодних перешкод на шляху до знань і розваг тут немає.     

Пориньте і ви до світу веселих та захоплюючих відкриттів разом з Музеєм науки Львів!