Меню
payment-1 payment-2 payment-3 payment-4 payment-5

Музеї Львова, які варто відвідати


Музеї асоціюються у вас з довгими лекціями, запахом пилу та страшенною нудьгою? Саме слово змушує позіхати? Цей застарілий стереотип варто зламати просто зараз! Ми розповімо про кращі музеї Львова, які точно не будуть наганяти на вас нудьгу. У них є дуже цікаві експозиції, які можна відвідувати в дорослій компанії чи з дітьми, для пізнання незвіданого чи для отримання адреналінового драйву. 

Чому варто відвідати музеї Львова?

Львів недарма називають культурною столицею України. Історичний центр Галичини завжди був одним із найважливіших перехресть європейських доріг. Він привертав до себе увагу мандрівників і науковців, торговців і полководців, видатних політиків і діячів культури. Гуляючи центром Львова, можна сміливо вказати на старовинний будинок і сказати, що в ньому відбувалися визначні події. І ви точно не помилитесь! Тут кожний куточок має свою унікальну історію, яка вражає своїми яскравими барвами та містичними таємницями. 

Якщо ви дійсно хочете дізнатися більше про це чарівне місто, його історію та людей, які в ньому жили, вам варто відвідати Львів у Міжнародний день музеїв. Точніше, це не день, а скоріше цілий фестиваль, який триває два тижні. У цей час цікаві музеї Львова готують нові експозиції, проводять різноманітні заходи пропонують знижки для відвідувачів чи навіть відкривають свої двері для всіх охочих. Не впускайте таку нагоду відвідати культурну столицю України!

ТОП-5 унікальних музеїв у Львові

Музей науки

Щодня ми бачимо маленькі дива природи — переломлення світла, унікальні властивості води, силу звуку та інші. Якщо ви хочете отримати нові знання та враження, відправляйтесь у Музей науки. Тут можна побачити дійсно унікальні експонати — від робо руки до автомобіля Формули-1, від міні-електростанції до гігантської моделі людського тіла. 

Цей музей Львова дозволяє не просто дивитися й ставити питання. Ви можете торкатися багатьох експонатів і використовувати їх за призначенням, проводячи наукові досліди, перевіряючи дію законів фізики чи запускаючи складні програми. У вас навіть буде можливість поспілкуватися зі штучним інтелектом, отримавши відповіді на складні запитання. 

Музей радо вітає дітей і дорослих — у ньому кожен може знайти собі заняття до душі. Плануючи візит, виділяйте на нього кілька годин, адже це справжнє наукове містечко площа якого понад 2200 квадратних метрів!

Музей скла

А ви знали, що перші скляні вироби, знайдені на території України, датуються 1–2 сторіччям нашої ери? Цей матеріал пройшов довгу еволюцію від примітивних прикрас до деталей високотехнологічних гаджетів. Єдиний в Україні музей скла допоможе розкаже більше про його історію. Його експозиція налічує понад 90 тисяч предметів — від археологічних знахідок до виробів мистецтва. 

У музеї скла можна побачити фрагменти стародавніх мозаїк, церковні вітражі, середньовічний посуд шляхти й королів, а також сучасні різнобарвні панно. Найцікавіші для дітей стенди демонструють процес виготовлення матеріалу — прозорого й матового, білого й кольорового. А дорослі зможуть оцінити й приміщення унікального музею Львова. Він розташований у підвалах середньовічного Палаццо Бандінеллі на площі Ринок.

Музеї Львова

Музей історії хвороб

Цей музей у Львові підійде не тільки молодим медикам, але й усім, хто не проти трохи полоскотати собі нерви. Він заснований у 1896 році професором Андрієм Обжутом, який привіз із Праги колекцію людських органів із різними патологіями. Музей хвороб продемонструє, як виглядають пухлини очей і мозку, різні вади розвитку людських ембріонів, дефекти кісток і наслідки жахливих інфекцій. 

Серед тисяч експонатів є й менш химерні. У музеї представлені старовинні хірургічні інструменти, станції для змішування мікстур і виготовленні ліків. Тут можна на власні очі побачити хімічні реакції, з якими щодня мали справу фармацевти минулого. До дня музеїв заклад готує спеціальні експозиції, присвячені найнебезпечнішим хворобам — туберкульозу, сифілісу, чумі тощо. 

Львівський історичний музей

Якщо ви хочете дізнатися більше про становлення української держави та життя її людей в різні епохи, вам сюди. Львівський історичний музей — один із найбільших закладів такого типу. Він займає аж чотири будинки на площі Ринок — у тому числі знаменитий палац Корнякта. 

У національному музеї можна подивитися на історію Львова. Вона представлена старовинними мапами, моделями палаців і фортець, лицарськими гербами та обладунками й навіть фрагментом хрестильниці, що належала галицькому князю Володимиру. Колекція музею також включає скіфські мечі, трипільську кераміку. середньовічний одяг, прикраси з усього світу й один із найдавніших музичних інструментів — сопілку віком у 20 тисяч років. 

Музеї Львова

Музей етнографії

Цей музей у Львові важко пропустити, адже фронтон його будівлі прикрашає знаменита скульптура в короні з шипами, яку місцеві жартівливо називають «статуєю Свободи». Всередині вас чекають понад 90 тисяч експонатів. З цікавинок — справжня карета XVIII сторіччя, меблі та вітражі з австрійського Інсбруку, а також одяг і предмети побуту галицьких селян. 

Коли ви відвідуєте Львів, музеї такого типу слід оглядати неспішно, приділяючи увагу як експозиціям, так і самій будівлі. Музей етнографії розташований у палаці на вулиці Святого Юра. Будівля прикрашена ліпниною й мармуровими колонами. Всередині неї збереглась унікальна атмосфера минулих сторічь. 

Які експонати можна побачити в музеях Львова?

 Відповідь на це питання дуже проста — які ваша душа забажає! Ми вже розповіли про найвідоміші музеї міста. Але це далеко не повний список закладів. До нього слід додати й такі унікальні місця:

  • «Львів стародавній» — один з найцікавіших музеїв. Його експозиції доповнені звуками й запахами, які дозволяють зануритися в атмосферу минулих віків, відчувши себе шляхтичем, воїном, селянином чи науковцем;
  • Дуже цікавий музей Львова для дітей — природничий. За розмірами колекції він входить у топ-10 європейських закладів такого типу. У ньому можна побачити еволюцію тварин і рослин — від волохатих носорогів і мамонтів до сучасних корів, собак і птахів;
  • Меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Якщо фраза «Ніколи знову» має для вас особливий сенс, вам обов’язково слід відвідати у Львові це місце. Воно демонструє методи роботи каральних органів польської, німецької нацистської та радянської влади;
  • «Львіварня» також входить до списку найцікавіших музеїв Львова. Її експозиція присвячена історії пивоваріння в місті, в Україні та в Європі. Як і в інших львівських музеях, тут є інтерактивні стенди — в тому числі 3D-голограми та театр тіней;
  • Таємна Аптека D.S. У Львові існує кілька музеїв зі схожими назвами, але ми кажемо саме про заклад на Соборній, 1. Усього кілька років тому тут знайшли запечатане приміщення, в якому колись готували ліки. Його відновили й відкрили для всіх охочих.

 

Музей науки Львів

Коли та як відзначають міжнародний день музеїв у Львові?

Отже, настав час планувати поїздку до історичного центру Галичини. У Львові відзначають Міжнародний день музеїв з 18 по 31 травня. У цій події постійно беруть участь 25 найвідоміших закладів — історичні, наукові, етнографічні, природознавчі. До них приєднуються й інші львівські музеї, які готують особливі експозиції. У цей час можна побачити дійсно унікальні експонати, які привозять з інших міст — у тому числі з-за кордону. 

Кожен заклад святкує Міжнародний день музеїв по своєму. Завітавши до міста в цю пору року, ви можете отримати знижку чи навіть безкоштовну екскурсію, розширений тур чи подарунок від адміністрації. Рекомендуємо відвідати кожному наш перелік унікальних музеїв Львова та отримати безліч яскравих вражень.